Dette er resultatet fra Umeå Fotbollsfestival 2019. Se de seneste resultater fra Umeå Fotbollsfestival 2020 her.



Fredag 26/7 (Dag 2)

  Kampnr Tid Hal Række Hjemmehold Resultat  Udehold    
26070200 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Campus Arena B13 Grp A Raplamaa JK 0 - 4 IFK Luleå 2    
26070100 fr 26/07 08:00 fr 26/07 MSK Arena B16 Grp A Raplamaa JK 0 - 0 IFK Umeå/Ersmarks IK    
26072700 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Grp E Pallokissat White 3 - 0 Gimonäs Umeå IF Ca/So    
26072800 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 2 G11 Grp A FC Sport juniorit ry Finished Sävar IK F08    
26072900 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 3 B11 Grp B BK-48 Finished Mariehem SK P08 1    
26073300 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 7 B10 Grp A Malax IF P09 Gul Finished Mariehem SK P09 Vit    
26073400 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 8 B10 Grp B IFK Umeå Finished Gammelstads IF    
26073500 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 9 G11 Grp A Iskmo-Jungsund Bollklubb Finished Teg Södra Umeå IF 1    
26073600 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 10 B11 Grp B Umedalens IF 2 Finished Gammelstads IF    
26073700 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 11 B13 Grp C Komu YJ 2 Blå 1 - 1 Sävar IK    
26073800 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Nydalafältet 12 G13 Grp E IFK Luleå 2 - 0 Norrvalla FF    
26071900 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol G17 Grp A Unbyns IF 3 - 1 Mariehem SK    
26072000 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp C Domsjö IF 1 2 - 0 Åga IL    
26073900 fr 26/07 08:00 fr 26/07 Vildmannavallen 2 G13 Grp E Ersmarks IK/HTF 2 - 0 Gammelstads IF    
26072701 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp D Mariehem SK P07 Grön 2 - 0 Sunderby SK    
26072801 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 2 B11 Grp A Vasa IFK White Finished IFK Umeå Vit    
26072901 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 3 B11 Grp A Alnö IF Finished Umedalens IF 1    
26073301 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 7 B11 Grp B Vasa IFK Blue Finished BK Örnen 1    
26073401 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 8 G11 Grp A Solf IK Finished Gimonäs Umeå IF GUIF CSI    
26073501 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 9 B11 Grp B Gimonäs Umeå IF To A/D Finished Ersboda SK    
26073601 fr 26/07 08:45 fr 26/07 Nydalafältet 10 B12 Grp D Morön BK 0 - 4 Svartviks IF 2    
26070201 fr 26/07 08:55 fr 26/07 Campus Arena B13 Grp H Norrvalla FF 3 - 0 Gimonäs Ume... P13 Eagles    
26070101 fr 26/07 08:55 fr 26/07 MSK Arena B15 Grp A Alviks IK /...gnäsets AIK 1 - 1 Robertsfors IK    
26073701 fr 26/07 08:55 fr 26/07 Nydalafältet 11 B13 Grp H Gammelstads IF 0 - 2 Sörfors IF    
26073801 fr 26/07 08:55 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp G Umedalens IF 1 Svart 3 - 2 Hedens IF    
26071901 fr 26/07 08:55 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Grp B Gimonäs Umeå IF 1 - 3 Petrozavodsk    
26072001 fr 26/07 08:55 fr 26/07 Vildmannavallen 1 B16 Grp B Essvik AIF 1 - 3 WFA    
26073901 fr 26/07 08:55 fr 26/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp G Ersboda SK 0 - 3 Kauhajoen Karhu    
26072702 fr 26/07 09:30 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Grp B IFK Umeå Finished Teg Södra Umeå IF 2    
26072802 fr 26/07 09:30 fr 26/07 Nydalafältet 2 B12 Grp F Sandåkerns SK 2 - 1 Rutvik Sportklubb    
26072902 fr 26/07 09:30 fr 26/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Mariehem SK Finished Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
26073302 fr 26/07 09:30 fr 26/07 Nydalafältet 7 B12 Grp F Iskmo-Jungs...b I-JBK P07 0 - 3 Sidsjö-Böle IF Grön    
26073402 fr 26/07 09:30 fr 26/07 Nydalafältet 8 G11 Grp B Hörnsjö IF Finished Sundom IF    
26073502 fr 26/07 09:30 fr 26/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Gimonäs Umeå IF Finished FC Sport    
26073602 fr 26/07 09:30 fr 26/07 Nydalafältet 10 B10 Grp A Teg Södra Umeå IF 2 Finished Gimonäs Ume...ebogård P10    
26070202 fr 26/07 09:50 fr 26/07 Campus Arena G13 Grp A FC Kuffen-IJBK F06/07 2 - 2 Lira BK Gul    
26070102 fr 26/07 09:50 fr 26/07 MSK Arena B16 Grp C Bergnäset AIK 3 - 0 Rana FK    
26073702 fr 26/07 09:50 fr 26/07 Nydalafältet 11 B13 Grp F Sunderby SK 7 - 0 IFK Umeå    
26073802 fr 26/07 09:50 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp A Morön BK 2 2 - 1 Teg Södra Umeå IF Vit    
26071902 fr 26/07 09:50 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol G14 Grp A Lira BK 1 - 1 Alviks IK    
26072002 fr 26/07 09:50 fr 26/07 Vildmannavallen 1 G15 Grp B Härnösands SK 1 - 2 Rutvik SK    
26073902 fr 26/07 09:50 fr 26/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp F Härnösands FF 0 - 5 Komu YJ 1 Svart    
26072703 fr 26/07 10:15 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp C Mariehem SK P07 vit 0 - 1 Norrvalla FF    
26072803 fr 26/07 10:15 fr 26/07 Nydalafältet 2 B12 Grp C Röbäcks IF A 3 - 0 Alviks IK    
26072903 fr 26/07 10:15 fr 26/07 Nydalafältet 3 B10 Grp A Vasa IFK Finished Hörnsjö IF    
26073303 fr 26/07 10:15 fr 26/07 Nydalafältet 7 G12 Grp A Teg Södra Umeå IF Blå 4 - 0 FC Norrsken    
26073403 fr 26/07 10:15 fr 26/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A IFK Umeå Finished Sundom IF    
26073503 fr 26/07 10:15 fr 26/07 Nydalafältet 9 B10 Grp A Mariehem SK P09 Grön 1 Finished Ersboda SK    
26073603 fr 26/07 10:15 fr 26/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Finished Solf IK    
26070203 fr 26/07 10:45 fr 26/07 Campus Arena G13 Grp B Morön BK 0 - 3 Lira BK Blå    
26070103 fr 26/07 10:45 fr 26/07 MSK Arena G17 Grp A Umeå Södra DFF 1 - 0 Ersmarks IK    
26073703 fr 26/07 10:45 fr 26/07 Nydalafältet 11 G13 Grp A Njurunda IK 1 - 0 Teg Södra Umeå IF Blå    
26073803 fr 26/07 10:45 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp B KB65 FF 1 - 1 Tiller IL 2    
26071903 fr 26/07 10:45 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Grp B Mariehem SK Grön 0 - 2 Sund IF    
26072003 fr 26/07 10:45 fr 26/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp B IFK Kalix 1 - 0 Domsjö IF 2    
26072704 fr 26/07 11:00 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Grp A Gammelstads IF 2 1 - 3 IK Myran    
26072804 fr 26/07 11:00 fr 26/07 Nydalafältet 2 B12 Grp E TegSödra Umeå IF 0 - 1 Sidsjö-Böle IF Svart    
26072904 fr 26/07 11:00 fr 26/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Alviks IK Finished Ersboda Sk    
26073304 fr 26/07 11:00 fr 26/07 Nydalafältet 7 G10 Grp A Teg Södra Umeå FF Finished Iskmo-Jungsund Bollklubb    
26073404 fr 26/07 11:00 fr 26/07 Nydalafältet 8 B12 Grp E Lira BK Gul 1 - 5 Ersmarks IK    
26073504 fr 26/07 11:00 fr 26/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Malax IF P09 Blå Finished Mariehem SK P09 Grön 2    
26073604 fr 26/07 11:00 fr 26/07 Nydalafältet 10 G11 Grp B FC Norrsken Finished BK-48    
26070204 fr 26/07 11:40 fr 26/07 Campus Arena G13 Grp E Gammelstads IF 2 - 0 Gimonäs Umeå IF Vit    
26070104 fr 26/07 11:40 fr 26/07 MSK Arena B16 Grp A IFK Umeå/Ersmarks IK 0 - 3 Gammelstads IF    
26073704 fr 26/07 11:40 fr 26/07 Nydalafältet 11 G13 Grp E Ersmarks IK/HTF 1 - 1 IFK Luleå    
26073804 fr 26/07 11:40 fr 26/07 Nydalafältet 12 G13 Grp D Bergnäset AIK 4 - 0 Öjeby IF F0607    
26071904 fr 26/07 11:40 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Grp A Rana FK 0 - 0 Mariehem SK F 15    
26072004 fr 26/07 11:40 fr 26/07 Vildmannavallen 1 G15 Grp A Njurunda IK 1 - 1 Sunderby SK    
26073903 fr 26/07 11:40 fr 26/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp C Sävar IK 0 - 9 IFK Luleå 1    
26072705 fr 26/07 11:45 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Grp B Kattem IL FK Wolfs Finished Mariehem SK F08    
26072805 fr 26/07 11:45 fr 26/07 Nydalafältet 2 G12 Grp E Gammelstads IF 1 0 - 3 Pallokissat White    
26072905 fr 26/07 11:45 fr 26/07 Nydalafältet 3 G11 Grp A Alviks IK Finished FC Sport juniorit ry    
26073305 fr 26/07 11:45 fr 26/07 Nydalafältet 7 B11 Grp B IFK Umeå Blå Finished Mariehem SK P08 1    
26073405 fr 26/07 11:45 fr 26/07 Nydalafältet 8 B10 Grp B Alviks IK 2 Finished IFK Umeå    
26073505 fr 26/07 11:45 fr 26/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Sundom IF Finished Gimonäs Umeå IF Sjöfru    
26073605 fr 26/07 11:45 fr 26/07 Nydalafältet 10 B10 Grp A Alviks IK 1 Finished Malax IF P09 Gul    
26072600 fr 26/07 12:30 fr 26/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Grp A Mariehem SK 1 - 3 Käke Bra KK    
26072706 fr 26/07 12:30 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Grp C Trångfors IF 1 - 1 Storfors AIK    
26072806 fr 26/07 12:30 fr 26/07 Nydalafältet 2 G12 Grp C Pallokissat Red 1 - 1 Ersboda SK F07/08    
26072906 fr 26/07 12:30 fr 26/07 Nydalafältet 3 G12 Grp D Pallokissat Black 0 - 0 Mariehem SK MSK F07    
26073306 fr 26/07 12:30 fr 26/07 Nydalafältet 7 B11 Grp A Mariehem SK P08 2 Finished BK Örnen 2    
26073406 fr 26/07 12:30 fr 26/07 Nydalafältet 8 G12 Grp D Alnö IF 2 - 1 Alviks IK    
26073506 fr 26/07 12:30 fr 26/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Teg Södra Umeå IF 1 Finished Täfteå IK    
26073606 fr 26/07 12:30 fr 26/07 Nydalafältet 10 B11 Grp A Bergnäset AIK P08 Finished Gimonäs Umeå IF B/C    
26070205 fr 26/07 12:35 fr 26/07 Campus Arena G13 Grp C Bygdeå GIF/RIK Rik 2 - 0 IFK Umeå    
26070105 fr 26/07 12:35 fr 26/07 MSK Arena B14 Grp C Sandåkerns SK P 05 1 - 0 Alnö IF 1    
26073705 fr 26/07 12:35 fr 26/07 Nydalafältet 11 B13 Grp D BK Örnen 1 - 3 IBFF/Öjeby IF    
26073805 fr 26/07 12:35 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp E Soccer Barc...uth Academy 3 - 0 Teg Södra Umeå IF Blå    
26071905 fr 26/07 12:35 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Grp A Tegs SK 4 - 1 Raplamaa JK    
26072005 fr 26/07 12:35 fr 26/07 Vildmannavallen 1 B16 Grp B Gimonäs Umeå IF 4 - 0 Essvik AIF    
26073904 fr 26/07 12:35 fr 26/07 Vildmannavallen 2 G13 Grp B Teg Södra Umeå IF Vit 4 - 0 KB65 FF 9-mannna    
26072707 fr 26/07 13:15 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp G Gimonäs Umeå IF 1 - 3 Piteå IF 1    
26072807 fr 26/07 13:15 fr 26/07 Nydalafältet 2 B12 Grp A Svartviks IF 1 1 - 0 GUIF United    
26072907 fr 26/07 13:15 fr 26/07 Nydalafältet 3 B12 Grp A Röbäcks IF 1 - 4 Gammelstads IF    
26073307 fr 26/07 13:15 fr 26/07 Nydalafältet 7 B12 Grp G Mariehem SK P07 svart 2 - 2 Domsjö IF 1    
26073407 fr 26/07 13:15 fr 26/07 Nydalafältet 8 G12 Grp B Piteå IF FF 0 - 2 Teg Södra Umeå IF Vit    
26073507 fr 26/07 13:15 fr 26/07 Nydalafältet 9 B12 Grp B Petrozavodsk 3 - 0 Gimonäs Ume...em/ Ålidhem    
26073607 fr 26/07 13:15 fr 26/07 Nydalafältet 10 B12 Grp B Domsjö IF 2 0 - 3 Piteå IF 2    
26070206 fr 26/07 13:30 fr 26/07 Campus Arena B13 Grp E Tverrelvdalen IL 1 - 3 Morön BK 1    
26070106 fr 26/07 13:30 fr 26/07 MSK Arena B16 Grp B Petrozavodsk 4 - 1 WFA    
26073706 fr 26/07 13:30 fr 26/07 Nydalafältet 11 G13 Grp D Gimonäs Umeå IF Svart 1 - 2 Domsjö IF    
26073806 fr 26/07 13:30 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp A Morön BK 2 2 - 0 Raplamaa JK    
26071906 fr 26/07 13:30 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Grp C Mariehem SK 1 - 1 Bergnäset AIK    
26072006 fr 26/07 13:30 fr 26/07 Vildmannavallen 1 G14 Grp A Lira BK 0 - 3 Luleå SK F05    
26073905 fr 26/07 13:30 fr 26/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp D Tiller IL 1 0 - 2 Ersmarks IK    
26072708 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B11 Grp B Umedalens IF 2 Finished BK-48    
26072808 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 2 B12 Grp D Svartviks IF 2 2 - 0 Sunderby SK    
26072908 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 3 G11 Grp A Teg Södra Umeå IF 1 Finished Sävar IK F08    
26073308 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 7 G12 Grp B Kattem IL FK Tigers 0 - 2 Kungsnäs FC    
26073408 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B BK Örnen 1 Finished Gimonäs Umeå IF To A/D    
26073508 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 9 B11 Grp B Ersboda SK Finished Gammelstads IF    
26073608 fr 26/07 14:00 fr 26/07 Nydalafältet 10 B12 Grp D Morön BK 2 - 0 Mariehem SK P07 Grön    
26070207 fr 26/07 14:25 fr 26/07 Campus Arena G13 Grp C Tverrelvdalen IL 1 - 3 Luleå SK F06    
26070107 fr 26/07 14:25 fr 26/07 MSK Arena B15 Grp A Tegs SK 2 - 3 Umedalens IF    
26073707 fr 26/07 14:25 fr 26/07 Nydalafältet 11 B13 Grp A Teg Södra Umeå IF Vit 0 - 5 IFK Luleå 2    
26073807 fr 26/07 14:25 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp B Gimonäs Umeå IF United 5 - 0 KB65 FF    
26071907 fr 26/07 14:25 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Grp A Röbäcks IF 2 - 1 Lira BK    
26072007 fr 26/07 14:25 fr 26/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp A Alnö IF 2 0 - 0 Almunge IK    
26073906 fr 26/07 14:25 fr 26/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp G Ersboda SK 1 - 3 Umedalens IF 1 Svart    
26072603 fr 26/07 14:30 fr 26/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Grp B Obbola IK 3 - 0 BK Framåtpass    
26072709 fr 26/07 14:45 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp F Sidsjö-Böle IF Grön 0 - 1 Rutvik Sportklubb    
26072809 fr 26/07 14:45 fr 26/07 Nydalafältet 2 B11 Grp A IFK Umeå Vit Finished Alnö IF    
26072909 fr 26/07 14:45 fr 26/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Mariehem SK Finished Gimonäs Umeå IF    
26073309 fr 26/07 14:45 fr 26/07 Nydalafältet 7 G10 Grp A Sundom IF Finished Sandåkerns SK 09    
26073409 fr 26/07 14:45 fr 26/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A FC Sport Finished Ersboda Sk    
26073509 fr 26/07 14:45 fr 26/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Gimonäs Ume...em/Sofiehem Finished Alviks IK    
26073609 fr 26/07 14:45 fr 26/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Iskmo-Jungsund Bollklubb Finished IFK Umeå    
26070208 fr 26/07 15:20 fr 26/07 Campus Arena B13 Grp B Tiller IL 2 0 - 1 Spöland Vännäs IF    
26070108 fr 26/07 15:20 fr 26/07 MSK Arena G14 Grp A Sandåkerns SK 3 - 0 Alviks IK    
26073708 fr 26/07 15:20 fr 26/07 Nydalafältet 11 B13 Grp H Gammelstads IF 1 - 1 Norrvalla FF    
26073808 fr 26/07 15:20 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp H Sörfors IF 1 - 1 Gimonäs Ume... P13 Eagles    
26071908 fr 26/07 15:20 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Grp B IBFF/Öjeby IF 4 - 1 Spöland Vännäs IF    
26072008 fr 26/07 15:20 fr 26/07 Vildmannavallen 1 B15 Grp B Gimonäs Umeå IF P15 2 - 0 Tverrelvdalen IL    
26073907 fr 26/07 15:20 fr 26/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp F IFK Umeå 0 - 2 Komu YJ 1 Svart    
26072710 fr 26/07 15:30 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B11 Grp B Vasa IFK Blue Finished IFK Umeå Blå    
26072810 fr 26/07 15:30 fr 26/07 Nydalafältet 2 G11 Grp B Mariehem SK F08 Finished Hörnsjö IF    
26072910 fr 26/07 15:30 fr 26/07 Nydalafältet 3 G11 Grp A Gimonäs Umeå IF GUIF CSI Finished FC Sport juniorit ry    
26073310 fr 26/07 15:30 fr 26/07 Nydalafältet 7 G11 Grp B Kattem IL FK Wolfs Finished Teg Södra Umeå IF 2    
26073410 fr 26/07 15:30 fr 26/07 Nydalafältet 8 G11 Grp A Alviks IK Finished Iskmo-Jungsund Bollklubb    
26073510 fr 26/07 15:30 fr 26/07 Nydalafältet 9 G11 Grp B FC Norrsken Finished Sundom IF    
26073610 fr 26/07 15:30 fr 26/07 Nydalafältet 10 G11 Grp B BK-48 Finished IFK Umeå    
26072605 fr 26/07 15:50 fr 26/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Grp A Käke Bra KK 2 - 3 Team TG FF    
26070209 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Campus Arena B13 Grp C IFK Luleå 1 6 - 0 Komu YJ 2 Blå    
26070109 fr 26/07 16:15 fr 26/07 MSK Arena B16 Grp A IFK Umeå/Ersmarks IK 0 - 4 Tegs SK    
26072711 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B11 Grp A Vasa IFK White Finished BK Örnen 2    
26072811 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 2 B12 Grp F Iskmo-Jungs...b I-JBK P07 0 - 5 Sandåkerns SK    
26072911 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 3 B12 Grp C Norrvalla FF 1 - 0 Alviks IK    
26073311 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 7 B10 Grp A Mariehem SK P09 Vit Finished Vasa IFK    
26073411 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 8 B10 Grp A Hörnsjö IF Finished Ersboda SK    
26073511 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 9 B11 Grp A Mariehem SK P08 2 Finished Bergnäset AIK P08    
26073611 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 10 B11 Grp A Umedalens IF 1 Finished Gimonäs Umeå IF B/C    
26073709 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 11 G13 Grp A Njurunda IK 2 - 4 FC Kuffen-IJBK F06/07    
26073809 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp F Sunderby SK 5 - 1 Härnösands FF    
26071909 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Grp C Sandåkerns SK P 05 0 - 2 Domsjö IF 1    
26072009 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Vildmannavallen 1 G17 Grp A Unbyns IF 1 - 2 Umeå Södra DFF    
26073908 fr 26/07 16:15 fr 26/07 Vildmannavallen 2 G13 Grp A Teg Södra Umeå IF Blå 0 - 1 Lira BK Gul    
26072712 fr 26/07 17:00 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp C Mariehem SK P07 vit 0 - 1 Röbäcks IF A    
26072812 fr 26/07 17:00 fr 26/07 Nydalafältet 2 B10 Grp A Gimonäs Ume...ebogård P10 Finished Mariehem SK P09 Grön 1    
26072912 fr 26/07 17:00 fr 26/07 Nydalafältet 3 B10 Grp A Teg Södra Umeå IF 2 Finished Alviks IK 1    
26073312 fr 26/07 17:00 fr 26/07 Nydalafältet 7 G10 Grp A Teg Södra Umeå FF Finished Solf IK    
26073412 fr 26/07 17:00 fr 26/07 Nydalafältet 8 B10 Grp B Gammelstads IF Finished Teg Södra Umeå IF 1    
26073512 fr 26/07 17:00 fr 26/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Mariehem SK P09 Grön 2 Finished Täfteå IK    
26073612 fr 26/07 17:00 fr 26/07 Nydalafältet 10 B10 Grp B Sundom IF Finished Alviks IK 2    
26070210 fr 26/07 17:10 fr 26/07 Campus Arena B13 Grp G Kauhajoen Karhu 1 - 0 Hedens IF    
26072607 fr 26/07 17:10 fr 26/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Grp B Ascaminu As...ans in Umeå 2 - 0 Obbola IK    
26070110 fr 26/07 17:10 fr 26/07 MSK Arena B14 Grp B Domsjö IF 2 0 - 2 Mariehem SK Grön    
26073810 fr 26/07 17:10 fr 26/07 Nydalafältet 12 G13 Grp B Teg Södra Umeå IF Vit 2 - 0 Morön BK    
26071910 fr 26/07 17:10 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Grp C Rana FK 0 - 1 Mariehem SK    
26072010 fr 26/07 17:10 fr 26/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp B Sund IF 0 - 1 IFK Kalix    
26073909 fr 26/07 17:10 fr 26/07 Vildmannavallen 2 G13 Grp E Gammelstads IF 2 - 0 Norrvalla FF    
26072713 fr 26/07 17:45 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Grp D Mariehem SK MSK F07 0 - 1 Alnö IF    
26072813 fr 26/07 17:45 fr 26/07 Nydalafältet 2 B12 Grp E Lira BK Gul 2 - 3 TegSödra Umeå IF    
26072913 fr 26/07 17:45 fr 26/07 Nydalafältet 3 B10 Grp B Malax IF P09 Blå Finished Gimonäs Umeå IF Sjöfru    
26073313 fr 26/07 17:45 fr 26/07 Nydalafältet 7 G12 Grp A Teg Södra Umeå IF Blå 7 - 1 Gammelstads IF 2    
26073413 fr 26/07 17:45 fr 26/07 Nydalafältet 8 G12 Grp A FC Norrsken 0 - 3 IK Myran    
26073513 fr 26/07 17:45 fr 26/07 Nydalafältet 9 G12 Grp D Alviks IK 4 - 5 Pallokissat Black    
26073613 fr 26/07 17:45 fr 26/07 Nydalafältet 10 B12 Grp E Ersmarks IK 4 - 3 Sidsjö-Böle IF Svart    
26072608 fr 26/07 17:50 fr 26/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Grp A Team TG FF 7 - 2 Mariehem SK    
26073710 fr 26/07 18:00 fr 26/07 Nydalafältet 11 G13 Grp C Tverrelvdalen IL 2 - 4 Bygdeå GIF/RIK Rik    
26070211 fr 26/07 18:05 fr 26/07 Campus Arena G13 Grp E Ersmarks IK/HTF 1 - 0 Gimonäs Umeå IF Vit    
26070111 fr 26/07 18:05 fr 26/07 MSK Arena B15 Grp A Robertsfors IK 2 - 0 Umedalens IF    
26073811 fr 26/07 18:05 fr 26/07 Nydalafältet 12 G13 Grp D Domsjö IF 2 - 0 Öjeby IF F0607    
26071911 fr 26/07 18:05 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Grp A Alviks IK /...gnäsets AIK 2 - 3 Tegs SK    
26072011 fr 26/07 18:05 fr 26/07 Vildmannavallen 1 G17 Grp A Mariehem SK 1 - 0 Tverrelvdalen IL    
26073910 fr 26/07 18:05 fr 26/07 Vildmannavallen 2 G13 Grp B KB65 FF 9-mannna 0 - 1 Lira BK Blå    
26072714 fr 26/07 18:30 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Grp C Storfors AIK 0 - 5 Ersboda SK F07/08    
26072814 fr 26/07 18:30 fr 26/07 Nydalafältet 2 B12 Grp B Piteå IF 2 2 - 5 Gimonäs Ume...em/ Ålidhem    
26072914 fr 26/07 18:30 fr 26/07 Nydalafältet 3 G12 Grp E Gimonäs Umeå IF Ca/So 0 - 3 Gammelstads IF 1    
26073314 fr 26/07 18:30 fr 26/07 Nydalafältet 7 G12 Grp C Trångfors IF 1 - 3 Pallokissat Red    
26073414 fr 26/07 18:30 fr 26/07 Nydalafältet 8 B12 Grp B Domsjö IF 2 0 - 4 Petrozavodsk    
26073514 fr 26/07 18:30 fr 26/07 Nydalafältet 9 G12 Grp B Kungsnäs FC 0 - 2 Teg Södra Umeå IF Vit    
26073614 fr 26/07 18:30 fr 26/07 Nydalafältet 10 B12 Grp A Röbäcks IF 1 - 0 Svartviks IF 1    
26073711 fr 26/07 18:55 fr 26/07 Nydalafältet 11 G13 Grp D Gimonäs Umeå IF Svart 0 - 4 Bergnäset AIK    
26070212 fr 26/07 19:00 fr 26/07 Campus Arena G13 Grp C Luleå SK F06 3 - 0 IFK Umeå    
26070112 fr 26/07 19:00 fr 26/07 MSK Arena B14 Grp A Alnö IF 2 1 - 0 Röbäcks IF    
26073812 fr 26/07 19:00 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp E Soccer Barc...uth Academy 0 - 0 Tverrelvdalen IL    
26071912 fr 26/07 19:00 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Grp A Sunderby SK 2 - 0 Mariehem SK F 15    
26072012 fr 26/07 19:00 fr 26/07 Vildmannavallen 1 G15 Grp B ESSE IK 0 - 2 Härnösands SK    
26073911 fr 26/07 19:00 fr 26/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp D BK Örnen 1 - 6 Tiller IL 1    
26072715 fr 26/07 19:15 fr 26/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Grp B Kattem IL FK Tigers 0 - 0 Piteå IF FF    
26072815 fr 26/07 19:15 fr 26/07 Nydalafältet 2 B11 Grp B Mariehem SK P08 1 Finished Vasa IFK Blue    
26072915 fr 26/07 19:15 fr 26/07 Nydalafältet 3 B12 Grp G Piteå IF 1 0 - 3 Mariehem SK P07 svart    
26073415 fr 26/07 19:15 fr 26/07 Nydalafältet 8 B12 Grp A Gammelstads IF 0 - 2 GUIF United    
26073515 fr 26/07 19:15 fr 26/07 Nydalafältet 9 G11 Grp A Iskmo-Jungsund Bollklubb Finished Solf IK    
26073615 fr 26/07 19:15 fr 26/07 Nydalafältet 10 B12 Grp G Domsjö IF 1 3 - 0 Gimonäs Umeå IF    
26073712 fr 26/07 19:50 fr 26/07 Nydalafältet 11 B13 Grp B Tiller IL 2 0 - 3 Gimonäs Umeå IF United    
26070213 fr 26/07 19:55 fr 26/07 Campus Arena B13 Grp E Teg Södra Umeå IF Blå 0 - 0 Morön BK 1    
26070113 fr 26/07 19:55 fr 26/07 MSK Arena B16 Grp A Gammelstads IF 3 - 2 Raplamaa JK    
26073813 fr 26/07 19:55 fr 26/07 Nydalafältet 12 B13 Grp D IBFF/Öjeby IF 0 - 1 Ersmarks IK    
26071913 fr 26/07 19:55 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Grp A Njurunda IK 2 - 0 Rana FK    
26072013 fr 26/07 19:55 fr 26/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp A Almunge IK 1 - 0 Lira BK    
26073912 fr 26/07 19:55 fr 26/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp B Spöland Vännäs IF 2 - 0 KB65 FF    
26072611 fr 26/07 20:00 fr 26/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Grp B BK Framåtpass 1 - 6 Ascaminu As...ans in Umeå    
26073713 fr 26/07 20:45 fr 26/07 Nydalafältet 11 B13 Grp C Sävar IK 0 - 4 Komu YJ 2 Blå    
26070214 fr 26/07 20:50 fr 26/07 Campus Arena B13 Grp A Teg Södra Umeå IF Vit 1 - 3 Raplamaa JK    
26070114 fr 26/07 20:50 fr 26/07 MSK Arena B15 Grp B Spöland Vännäs IF 0 - 0 Tverrelvdalen IL    
26072014 fr 26/07 20:50 fr 26/07 Vildmannavallen 1 G14 Grp A Sandåkerns SK 0 - 0 Luleå SK F05    
26071914 fr 26/07 20:55 fr 26/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Grp B IBFF/Öjeby IF 0 - 0 Gimonäs Umeå IF P15