Dette er resultatet fra Umeå Fotbollsfestival 2019. Se de seneste resultater fra Umeå Fotbollsfestival 2020 her.



Søndag 28/7 (Dag 4)

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold    
28070200 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Campus Arena B13 Slutspel B Semifinal Raplamaa JK 0 - 3 W Ersboda SK    
28070100 sø 28/07 08:00 sø 28/07 MSK Arena G17 Slutspel A Semifinal Umeå Södra DFF 3 - 0 Tverrelvdalen IL    
28072700 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Slutspel A Semifinal Petrozavodsk 6 - 1 Sandåkerns SK    
28072800 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Semifinal Norrvalla FF 1 - 2 Ersmarks IK    
28072900 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 3 G12 Slutspel A Semifinal Teg Södra Umeå IF Blå 2 - 1 Pallokissat White    
28073000 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A FC Sport-j T10 Finished Gimonäs Ume...ebo F10 C/D    
28073100 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10 Finished Teg Södra Umeå IF 2    
28073200 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Mariehem SK P11 Grön Finished TegSödra Um...F Blå Lag 1    
28073300 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 7 B12 Slutspel B Semifinal Piteå IF 1 2 - 1 Lira BK Gul    
28073400 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 8 G12 Slutspel A Semifinal Mariehem SK MSK F07 0 - 1 IK Myran    
28073500 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 9 G12 Slutspel B Semifinal FC Norrsken 0 - 2 Kungsnäs FC    
28073600 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 10 B11 Grp B Ersboda SK Finished BK-48    
28073700 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Semifinal IFK Luleå 2 2 - 1 Soccer Barc...uth Academy    
28073800 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel A Semifinal Gimonäs Umeå IF United 0 - 1 Sunderby SK    
28071900 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A Bronzekamp Tegs SK 4 - 1 Gammelstads IF    
28072000 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Vildmannavallen 1 G14 Slutspel A Semifinal Sandåkerns SK 2 - 0 Lira BK    
28073900 sø 28/07 08:00 sø 28/07 Vildmannavallen 2 B13 Slutspel B Semifinal Härnösands FF 0 - 2 Hedens IF    
28073001 sø 28/07 08:40 sø 28/07 Nydalafältet 4 B8 Grp A Ersboda SK Finished TegSödra Um...F Blå lag 2    
28073101 sø 28/07 08:40 sø 28/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A Alviks IK Finished Tegs Södra ...F Vit lag 2    
28073201 sø 28/07 08:40 sø 28/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A IFK Umeå Finished Mariehem SK 1    
28073601 sø 28/07 08:45 sø 28/07 Nydalafältet 10 B10 Grp A Ersboda SK Finished Malax IF P09 Gul    
28072701 sø 28/07 08:55 sø 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Slutspel B Semifinal Röbäcks IF 3 - 2 P Mariehem SK P07 Grön    
28072801 sø 28/07 08:55 sø 28/07 Nydalafältet 2 B10 Grp B Täfteå IK Finished Gimonäs Umeå IF Sjöfru    
28072901 sø 28/07 08:55 sø 28/07 Nydalafältet 3 B11 Grp B Gimonäs Umeå IF To A/D Finished Gammelstads IF    
28073301 sø 28/07 08:55 sø 28/07 Nydalafältet 7 G12 Slutspel B Semifinal Pallokissat Black 2 - 0 Trångfors IF    
28073401 sø 28/07 08:55 sø 28/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B BK Örnen 1 Finished IFK Umeå Blå    
28073501 sø 28/07 08:55 sø 28/07 Nydalafältet 9 B11 Grp B Mariehem SK P08 1 Finished Umedalens IF 2    
28070201 sø 28/07 09:05 sø 28/07 Campus Arena G13 Slutspel B Semifinal Teg Södra Umeå IF Blå 0 - 2 Norrvalla FF    
28070101 sø 28/07 09:05 sø 28/07 MSK Arena G17 Slutspel A Semifinal Mariehem SK 2 - 0 Unbyns IF    
28073701 sø 28/07 09:05 sø 28/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Semifinal Lira BK Gul 4 - 2 Lira BK Blå    
28073801 sø 28/07 09:05 sø 28/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Semifinal Ersmarks IK/HTF 2 - 0 Luleå SK F06    
28071901 sø 28/07 09:05 sø 28/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A Final Gimonäs Umeå IF 0 - 1 Petrozavodsk    
28072001 sø 28/07 09:05 sø 28/07 Vildmannavallen 1 G14 Slutspel A Semifinal Luleå SK F05 3 - 0 Alviks IK    
28073002 sø 28/07 09:20 sø 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Gimonäs Ume...ebo F10 A/B Finished Teg Södra Umeå IF 1    
28073102 sø 28/07 09:20 sø 28/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Hörnsjö IF Finished Gimonäs Umeå IF    
28073202 sø 28/07 09:20 sø 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Sandviks IK SIK gul Finished Mariehem SK P10 Vit 2    
28072802 sø 28/07 09:40 sø 28/07 Nydalafältet 2 B11 Grp A Vasa IFK White Finished Mariehem SK P08 2    
28072902 sø 28/07 09:40 sø 28/07 Nydalafältet 3 G11 Grp A Sävar IK F08 Finished Iskmo-Jungsund Bollklubb    
28073402 sø 28/07 09:40 sø 28/07 Nydalafältet 8 B11 Grp A Alnö IF Finished Gimonäs Umeå IF B/C    
28073502 sø 28/07 09:40 sø 28/07 Nydalafältet 9 G11 Grp A Gimonäs Umeå IF GUIF CSI Finished Alviks IK    
28073602 sø 28/07 09:40 sø 28/07 Nydalafältet 10 B11 Grp A Bergnäset AIK P08 Finished IFK Umeå Vit    
28072702 sø 28/07 09:50 sø 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Grp A Solf IK Finished Teg Södra Umeå IF 1    
28073302 sø 28/07 09:50 sø 28/07 Nydalafältet 7 B11 Grp A Umedalens IF 1 Finished BK Örnen 2    
28073003 sø 28/07 10:00 sø 28/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Ersboda SK Finished Mariehem SK P10 Grön    
28073103 sø 28/07 10:00 sø 28/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A IFK Umeå Vit Finished BK Örnen    
28073203 sø 28/07 10:00 sø 28/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10 Finished FC Sport-j T10    
28070202 sø 28/07 10:10 sø 28/07 Campus Arena G13 Slutspel B Semifinal IFK Luleå 0 - 3 Gimonäs Umeå IF Svart    
28070102 sø 28/07 10:10 sø 28/07 MSK Arena B15 Slutspel A Bronzekamp Tegs SK 2 - 1 Gimonäs Umeå IF P15    
28071902 sø 28/07 10:10 sø 28/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Slutspel A Final IBFF/Öjeby IF 2 - 1 Robertsfors IK    
28072002 sø 28/07 10:10 sø 28/07 Vildmannavallen 1 B14 Slutspel A Bronzekamp Domsjö IF 1 0 - 2 Åga IL    
28072803 sø 28/07 10:25 sø 28/07 Nydalafältet 2 G11 Grp B Mariehem SK F08 Finished BK-48    
28072903 sø 28/07 10:25 sø 28/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Teg Södra Umeå FF Finished Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
28073403 sø 28/07 10:25 sø 28/07 Nydalafältet 8 G11 Grp B Hörnsjö IF Finished Kattem IL FK Wolfs    
28073503 sø 28/07 10:25 sø 28/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Finished Mariehem SK    
28073603 sø 28/07 10:25 sø 28/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A IFK Umeå Finished Solf IK    
28072703 sø 28/07 10:35 sø 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Grp B IFK Umeå Finished FC Norrsken    
28073303 sø 28/07 10:35 sø 28/07 Nydalafältet 7 G11 Grp B Sundom IF Finished Teg Södra Umeå IF 2    
28073004 sø 28/07 10:40 sø 28/07 Nydalafältet 4 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå Lag 1 Finished Ersboda SK    
28073104 sø 28/07 10:40 sø 28/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A Mariehem SK Finished Hörnsjö IF    
28073204 sø 28/07 10:40 sø 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Skellefteå FF Finished IFK Umeå Blå    
28072804 sø 28/07 11:10 sø 28/07 Nydalafältet 2 B10 Grp A Teg Södra Umeå IF 2 Finished Mariehem SK P09 Vit    
28072904 sø 28/07 11:10 sø 28/07 Nydalafältet 3 B10 Grp A Hörnsjö IF Finished Mariehem SK P09 Grön 1    
28073404 sø 28/07 11:10 sø 28/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A Ersboda Sk Finished Iskmo-Jungsund Bollklubb    
28073504 sø 28/07 11:10 sø 28/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Alviks IK 2 Finished Teg Södra Umeå IF 1    
28073604 sø 28/07 11:10 sø 28/07 Nydalafältet 10 B10 Grp B Malax IF P09 Blå Finished IFK Umeå    
28070103 sø 28/07 11:15 sø 28/07 MSK Arena B16 Slutspel B Final Mariehem SK 0 - 2 WFA    
28071903 sø 28/07 11:15 sø 28/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Slutspel A Final Härnösands SK 0 - 2 Rutvik SK    
28072003 sø 28/07 11:15 sø 28/07 Vildmannavallen 1 B15 Slutspel B Final Spöland Vännäs IF 2 - 1 Tverrelvdalen IL    
28072704 sø 28/07 11:20 sø 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G10 Grp A Sundom IF Finished Gimonäs Umeå IF    
28073005 sø 28/07 11:20 sø 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Mariehem SK 2 Finished Hörnsjö IF    
28073105 sø 28/07 11:20 sø 28/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A Mariehem SK p11 vit Finished Tegs Södra ...F Vit lag 1    
28073205 sø 28/07 11:20 sø 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 1 Finished Sandviks IK SIK svart    
28073304 sø 28/07 11:20 sø 28/07 Nydalafältet 7 B10 Grp B Mariehem SK P09 Grön 2 Finished Gammelstads IF    
28072805 sø 28/07 11:55 sø 28/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A Bronzekamp Norrvalla FF 1 - 0 Sandåkerns SK    
28073006 sø 28/07 12:00 sø 28/07 Nydalafältet 4 G8 Grp A IFK Umeå Finished Röbäcks IF    
28073106 sø 28/07 12:00 sø 28/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Mariehem SK 1 Finished Gimonäs Ume...ebo F10 A/B    
28073206 sø 28/07 12:00 sø 28/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A IFK Umeå Finished Teg Södra Umeå IF 2    
28073702 sø 28/07 12:00 sø 28/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Final IFK Luleå 2 1 - 0 P Sunderby SK    
28073802 sø 28/07 12:00 sø 28/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B Final Ersboda SK 1 - 2 Hedens IF    
28073305 sø 28/07 12:15 sø 28/07 Nydalafältet 7 B10 Grp A Alviks IK 1 Finished Ersboda SK    
28071904 sø 28/07 12:20 sø 28/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Slutspel A Final Sund IF 1 - 2 Röbäcks IF    
28072004 sø 28/07 12:20 sø 28/07 Vildmannavallen 1 B14 Slutspel B Final Alnö IF 1 1 - 2 P Mariehem SK Grön    
28070104 sø 28/07 12:30 sø 28/07 MSK Arena G15 Slutspel B Final Mariehem SK F 15 0 - 1 P Rana FK    
28073007 sø 28/07 12:40 sø 28/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Gimonäs Umeå IF Finished Mariehem SK P10 Grön    
28073107 sø 28/07 12:40 sø 28/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå Lag 1 Finished Alviks IK    
28073207 sø 28/07 12:40 sø 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Sandviks IK SIK gul Finished Gimonäs Umeå IF CSÅ    
28072705 sø 28/07 12:50 sø 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Slutspel B Final Kungsnäs FC 2 - 3 Pallokissat Black    
28072806 sø 28/07 12:50 sø 28/07 Nydalafältet 2 B10 Grp B Täfteå IK Finished Sundom IF    
28072905 sø 28/07 12:50 sø 28/07 Nydalafältet 3 B12 Slutspel B Final Röbäcks IF 2 - 0 Piteå IF 1    
28073703 sø 28/07 13:05 sø 28/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A Bronzekamp Soccer Barc...uth Academy 1 - 0 Gimonäs Umeå IF United    
28073803 sø 28/07 13:05 sø 28/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A Bronzekamp Luleå SK F06 4 - 2 Lira BK Blå    
28073008 sø 28/07 13:20 sø 28/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Sandviks IK SIK svart Finished IFK Umeå Vit    
28073108 sø 28/07 13:20 sø 28/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Teg Södra Umeå IF 1 Finished Hörnsjö IF    
28073208 sø 28/07 13:20 sø 28/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 1 Finished BK Örnen    
28071905 sø 28/07 13:25 sø 28/07 Umeå Energi Arena Sol G14 Slutspel A Final Sandåkerns SK 2 - 0 Luleå SK F05    
28072005 sø 28/07 13:25 sø 28/07 Vildmannavallen 1 G14 Slutspel A Bronzekamp Lira BK 1 - 0 Alviks IK    
28070105 sø 28/07 13:35 sø 28/07 MSK Arena G15 Slutspel A Bronzekamp Sunderby SK 0 - 1 Njurunda IK    
28072807 sø 28/07 13:35 sø 28/07 Nydalafältet 2 G12 Slutspel A Bronzekamp Pallokissat White 1 - 0 P Mariehem SK MSK F07    
28072706 sø 28/07 13:45 sø 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Slutspel A Final Ersmarks IK 2 - 1 Petrozavodsk    
28073009 sø 28/07 14:00 sø 28/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 2 Finished Skellefteå FF    
28073109 sø 28/07 14:00 sø 28/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A Mariehem SK Finished IFK Umeå    
28073209 sø 28/07 14:00 sø 28/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Tegs Södra ...F Vit lag 2 Finished Mariehem SK p11 vit    
28073704 sø 28/07 14:10 sø 28/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A Final Ersmarks IK/HTF 1 - 0 Lira BK Gul    
28073804 sø 28/07 14:10 sø 28/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel B Final Gimonäs Umeå IF Svart 5 - 0 Norrvalla FF    
28071906 sø 28/07 14:30 sø 28/07 Umeå Energi Arena Sol G17 Slutspel A Final Umeå Södra DFF 2 - 1 Mariehem SK    
28070106 sø 28/07 14:40 sø 28/07 MSK Arena G17 Slutspel A Bronzekamp Tverrelvdalen IL 0 - 2 Unbyns IF    
28072707 sø 28/07 14:40 sø 28/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Slutspel A Final Teg Södra Umeå IF Blå 0 - 1 IK Myran    
28073010 sø 28/07 14:40 sø 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Gimonäs Ume...ebo F10 C/D Finished Mariehem SK 2    
28073110 sø 28/07 14:40 sø 28/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå lag 2 Finished Mariehem SK P11 Grön    
28073210 sø 28/07 14:40 sø 28/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Täfteå IK Finished Tegs Södra ...F Vit lag 1    
28073011 sø 28/07 15:20 sø 28/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Mariehem SK 1 Finished FC Sport-j T10    
28073111 sø 28/07 15:20 sø 28/07 Nydalafältet 5 G8 Grp A Röbäcks IF Finished Hörnsjö IF