Detta är resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2019. Se de senaste resultaten från Umeå Fotbollsfestival 2021 här.



Torsdag 25/7 (Dag 1)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag    
25070100 to 25/07 10:00 to 25/07 MSK Arena B14 Grp A Almunge IK 1 - 2 Röbäcks IF    
25072700 to 25/07 10:00 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp E Ersmarks IK 3 - 0 TegSödra Umeå IF    
25072800 to 25/07 10:00 to 25/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Ersboda Sk    
25072900 to 25/07 10:00 to 25/07 Nydalafältet 3 B12 Grp G Gimonäs Umeå IF 0 - 1 Mariehem SK P07 svart    
25073400 to 25/07 10:00 to 25/07 Nydalafältet 8 B10 Grp B Gimonäs Umeå IF Sjöfru Färdig IFK Umeå    
25073500 to 25/07 10:00 to 25/07 Nydalafältet 9 B10 Grp A Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Ume...ebogård P10    
25073600 to 25/07 10:00 to 25/07 Nydalafältet 10 B12 Grp A GUIF United 0 - 0 Röbäcks IF    
25073800 to 25/07 10:00 to 25/07 Nydalafältet 12 B13 Grp B Spöland Vännäs IF 0 - 1 Gimonäs Umeå IF United    
25071900 to 25/07 10:00 to 25/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Grp A Mariehem SK F 15 0 - 0 Njurunda IK    
25072000 to 25/07 10:00 to 25/07 Vildmannavallen 1 G17 Grp A Tverrelvdalen IL 0 - 0 Umeå Södra DFF    
25070101 to 25/07 11:00 to 25/07 MSK Arena B15 Grp B Spöland Vännäs IF 0 - 3 Gimonäs Umeå IF P15    
25072701 to 25/07 11:00 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp F Sidsjö-Böle IF Grön 2 - 3 Sandåkerns SK    
25072801 to 25/07 11:00 to 25/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
25071901 to 25/07 11:00 to 25/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Grp B Sund IF 1 - 0 Domsjö IF 2    
25072001 to 25/07 11:00 to 25/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp C Mariehem SK P05 Vit 2 - 1 Domsjö IF 1    
25073300 to 25/07 11:15 to 25/07 Nydalafältet 7 B11 Grp A IFK Umeå Vit Färdig Mariehem SK P08 2    
25073601 to 25/07 11:15 to 25/07 Nydalafältet 10 G11 Grp A Sävar IK F08 Färdig Gimonäs Umeå IF GUIF CSI    
25072901 to 25/07 11:25 to 25/07 Nydalafältet 3 B12 Grp D Svartviks IF 2 1 - 1 Mariehem SK P07 Grön    
25073700 to 25/07 11:25 to 25/07 Nydalafältet 11 B13 Grp D Ersmarks IK 8 - 0 BK Örnen    
25073801 to 25/07 11:25 to 25/07 Nydalafältet 12 B13 Grp E Morön BK 1 0 - 5 Soccer Barc...uth Academy    
25070102 to 25/07 11:55 to 25/07 MSK Arena B15 Grp A Umedalens IF 0 - 0 Alviks IK /...gnäsets AIK    
25070200 to 25/07 12:00 to 25/07 Campus Arena B13 Grp C IFK Luleå 1 4 - 0 Sävar IK    
25072702 to 25/07 12:00 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Grp D Alviks IK 1 - 2 Mariehem SK MSK F07    
25072802 to 25/07 12:00 to 25/07 Nydalafältet 2 G12 Grp B Kungsnäs FC 1 - 3 Piteå IF FF    
25073301 to 25/07 12:00 to 25/07 Nydalafältet 7 G11 Grp B Teg Södra Umeå IF 2 Färdig Hörnsjö IF    
25073401 to 25/07 12:00 to 25/07 Nydalafältet 8 G11 Grp B Mariehem SK F08 Färdig FC Norrsken    
25073501 to 25/07 12:00 to 25/07 Nydalafältet 9 B12 Grp B Gimonäs Ume...em/ Ålidhem 1 - 0 Domsjö IF 2    
25073602 to 25/07 12:00 to 25/07 Nydalafältet 10 B10 Grp B Mariehem SK P09 Grön 2 Färdig Alviks IK 2    
25071902 to 25/07 12:00 to 25/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Grp A Robertsfors IK 1 - 3 Tegs SK    
25072002 to 25/07 12:00 to 25/07 Vildmannavallen 1 G14 Grp A Luleå SK F05 1 - 0 Alviks IK    
25073900 to 25/07 12:00 to 25/07 Vildmannavallen 2 G13 Grp B Lira BK Blå 1 - 0 Teg Södra Umeå IF Vit    
25072902 to 25/07 12:15 to 25/07 Nydalafältet 3 B11 Grp A Alnö IF Färdig Bergnäset AIK P08    
25073701 to 25/07 12:20 to 25/07 Nydalafältet 11 B13 Grp F IFK Umeå 3 - 0 Härnösands FF    
25073802 to 25/07 12:20 to 25/07 Nydalafältet 12 G13 Grp E Gimonäs Umeå IF Vit 0 - 2 IFK Luleå    
25072703 to 25/07 12:45 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Grp A Teg Södra Umeå IF 1 Färdig Alviks IK    
25073302 to 25/07 12:45 to 25/07 Nydalafältet 7 B10 Grp A Mariehem SK P09 Vit Färdig Alviks IK 1    
25073502 to 25/07 12:45 to 25/07 Nydalafältet 9 B11 Grp A Gimonäs Umeå IF B/C Färdig BK Örnen 2    
25070201 to 25/07 12:55 to 25/07 Campus Arena G13 Grp D Öjeby IF F0607 0 - 3 Gimonäs Umeå IF Svart    
25070103 to 25/07 13:00 to 25/07 MSK Arena B15 Grp B Tverrelvdalen IL 0 - 0 IBFF/Öjeby IF    
25072903 to 25/07 13:00 to 25/07 Nydalafältet 3 B12 Grp D Sunderby SK 1 - 2 Morön BK    
25073402 to 25/07 13:00 to 25/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B Umedalens IF 2 Färdig BK Örnen 1    
25073603 to 25/07 13:00 to 25/07 Nydalafältet 10 B11 Grp B Gammelstads IF Färdig IFK Umeå Blå    
25071903 to 25/07 13:00 to 25/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Grp B ESSE IK 0 - 2 Härnösands SK    
25072003 to 25/07 13:00 to 25/07 Vildmannavallen 1 G17 Grp A Ersmarks IK 1 - 0 Unbyns IF    
25073901 to 25/07 13:00 to 25/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp A IFK Luleå 2 1 - 0 Morön BK 2    
25072803 to 25/07 13:15 to 25/07 Nydalafältet 2 G12 Grp E Gimonäs Umeå IF Ca/So 0 - 4 Gammelstads IF 1    
25073702 to 25/07 13:15 to 25/07 Nydalafältet 11 G13 Grp A Lira BK Gul 1 - 0 Njurunda IK    
25073803 to 25/07 13:15 to 25/07 Nydalafältet 12 G13 Grp B KB65 FF 9-mannna 1 - 0 Morön BK    
25072704 to 25/07 13:30 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp C Alviks IK 0 - 4 Mariehem SK P07 vit    
25073303 to 25/07 13:30 to 25/07 Nydalafältet 7 G12 Grp C Ersboda SK F07/08 4 - 2 Trångfors IF    
25073503 to 25/07 13:35 to 25/07 Nydalafältet 9 B12 Grp A Gammelstads IF 0 - 2 Svartviks IF 1    
25070202 to 25/07 13:50 to 25/07 Campus Arena G13 Grp C Luleå SK F06 1 - 0 Bygdeå GIF/RIK Rik    
25070104 to 25/07 13:55 to 25/07 MSK Arena G15 Grp A Sunderby SK 1 - 0 Rana FK    
25071904 to 25/07 13:55 to 25/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Grp A Tegs SK 1 - 0 Gammelstads IF    
25072004 to 25/07 13:55 to 25/07 Vildmannavallen 1 B16 Grp C Mariehem SK 0 - 0 Bergnäset AIK    
25073902 to 25/07 13:55 to 25/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp D IBFF/Öjeby IF 2 - 3 Tiller IL 1    
25073403 to 25/07 14:00 to 25/07 Nydalafältet 8 B10 Grp B Malax IF P09 Blå Färdig Gammelstads IF    
25072904 to 25/07 14:10 to 25/07 Nydalafältet 3 B10 Grp B Sundom IF Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
25073703 to 25/07 14:10 to 25/07 Nydalafältet 11 G13 Grp D Domsjö IF 2 - 0 Bergnäset AIK    
25073804 to 25/07 14:10 to 25/07 Nydalafältet 12 B13 Grp F Komu YJ 1 Svart 3 - 2 Sunderby SK    
25072705 to 25/07 14:15 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp G Domsjö IF 1 2 - 1 Piteå IF 1    
25073304 to 25/07 14:15 to 25/07 Nydalafältet 7 G10 Grp A Alviks IK Färdig Gimonäs Umeå IF    
25073604 to 25/07 14:15 to 25/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A FC Sport Färdig Teg Södra Umeå FF    
25072804 to 25/07 14:20 to 25/07 Nydalafältet 2 B12 Grp E Sidsjö-Böle IF Svart 3 - 2 Lira BK Gul    
25073504 to 25/07 14:20 to 25/07 Nydalafältet 9 G12 Grp D Pallokissat Black 1 - 3 Alnö IF    
25070203 to 25/07 14:45 to 25/07 Campus Arena B13 Grp H Gimonäs Ume... P13 Eagles 1 - 0 Gammelstads IF    
25073404 to 25/07 14:45 to 25/07 Nydalafältet 8 G12 Grp C Storfors AIK 0 - 4 Pallokissat Red    
25070105 to 25/07 14:50 to 25/07 MSK Arena B14 Grp B Mariehem SK Grön 0 - 3 IFK Kalix    
25071905 to 25/07 14:50 to 25/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Grp B WFA 1 - 2 Gimonäs Umeå IF    
25072005 to 25/07 14:50 to 25/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp C Åga IL 3 - 0 Sandåkerns SK P 05    
25073903 to 25/07 14:50 to 25/07 Vildmannavallen 2 B13 Grp H Sörfors IF 1 - 3 Norrvalla FF    
25072905 to 25/07 14:55 to 25/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Iskmo-Jungsund Bollklubb Färdig Solf IK    
25072706 to 25/07 15:00 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp B Piteå IF 2 0 - 10 Petrozavodsk    
25073305 to 25/07 15:00 to 25/07 Nydalafältet 7 G12 Grp A FC Norrsken 2 - 2 Gammelstads IF 2    
25073605 to 25/07 15:00 to 25/07 Nydalafältet 10 B10 Grp A Vasa IFK Färdig Mariehem SK P09 Grön 1    
25073704 to 25/07 15:05 to 25/07 Nydalafältet 11 G13 Grp E Norrvalla FF 0 - 5 Ersmarks IK/HTF    
25073805 to 25/07 15:05 to 25/07 Nydalafältet 12 B13 Grp G Kauhajoen Karhu 1 - 1 Umedalens IF 1 Svart    
25073505 to 25/07 15:15 to 25/07 Nydalafältet 9 G11 Grp B Sundom IF Färdig IFK Umeå    
25072805 to 25/07 15:20 to 25/07 Nydalafältet 2 B11 Grp B Ersboda SK Färdig Vasa IFK Blue    
25070204 to 25/07 15:40 to 25/07 Campus Arena G13 Grp A Teg Södra Umeå IF Blå 2 - 1 FC Kuffen-IJBK F06/07    
25072906 to 25/07 15:40 to 25/07 Nydalafältet 3 B12 Grp F Rutvik Sportklubb 6 - 0 Iskmo-Jungs...b I-JBK P07    
25073405 to 25/07 15:40 to 25/07 Nydalafältet 8 B10 Grp A Malax IF P09 Gul Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
25070106 to 25/07 15:45 to 25/07 MSK Arena B14 Grp A Lira BK 2 - 1 Alnö IF 2    
25072707 to 25/07 15:45 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Grp C Norrvalla FF 1 - 4 Röbäcks IF A    
25073306 to 25/07 15:45 to 25/07 Nydalafältet 7 G11 Grp B BK-48 Färdig Kattem IL FK Wolfs    
25073606 to 25/07 15:45 to 25/07 Nydalafältet 10 G12 Grp A IK Myran 0 - 1 Teg Södra Umeå IF Blå    
25071906 to 25/07 15:45 to 25/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Grp B Petrozavodsk 9 - 0 Essvik AIF    
25073506 to 25/07 16:00 to 25/07 Nydalafältet 9 G11 Grp A FC Sport juniorit ry Färdig Solf IK    
25073705 to 25/07 16:00 to 25/07 Nydalafältet 11 B13 Grp E Teg Södra Umeå IF Blå 3 - 1 Tverrelvdalen IL    
25073806 to 25/07 16:00 to 25/07 Nydalafältet 12 B13 Grp C Komu YJ 2 Blå 0 - 4 IFK Luleå 1    
25073904 to 25/07 16:00 to 25/07 Vildmannavallen 2 G13 Grp C IFK Umeå 0 - 0 Tverrelvdalen IL    
25072806 to 25/07 16:05 to 25/07 Nydalafältet 2 G12 Grp B Teg Södra Umeå IF Vit 1 - 1 Kattem IL FK Tigers    
25072006 to 25/07 16:20 to 25/07 Vildmannavallen 1 G15 Grp B Rutvik SK 4 - 0 ESSE IK    
25073406 to 25/07 16:25 to 25/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B BK-48 Färdig Gimonäs Umeå IF To A/D    
25072708 to 25/07 16:30 to 25/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B11 Grp A Umedalens IF 1 Färdig Vasa IFK White    
25073607 to 25/07 16:30 to 25/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Mariehem SK Färdig Sundom IF    
25070205 to 25/07 16:40 to 25/07 Campus Arena B13 Grp G Hedens IF 2 - 0 Ersboda SK    
25070107 to 25/07 16:40 to 25/07 MSK Arena B14 Grp C Alnö IF 1 3 - 0 Mariehem SK P05 Vit    
25071907 to 25/07 16:40 to 25/07 Umeå Energi Arena Sol G14 Grp A Lira BK 0 - 2 Sandåkerns SK    
25070108 to 25/07 17:35 to 25/07 MSK Arena B16 Grp C Rana FK 2 - 1 Mariehem SK    
Mariehem Sportklubb Västerbottens Fotbollförbund Svenska Fotbollförbundet Coop Forum Porsche Center Umeå Coop Forum Hazeland Team Sportia GB Glace Umeå Kommun Umeå Buss Coca-Cola Fazer Upab Hertz NKV Swedbank