Lördag 27/7 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
27070200 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Campus Arena G13 Grp E Gimonäs Umeå IF Vit 1 - 2 Norrvalla FF    
27070100 lö 27/07 08:00 lö 27/07 MSK Arena G17 Grp A Tverrelvdalen IL 0 - 3 Unbyns IF    
27072700 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B11 Grp B BK-48 Färdig Gammelstads IF    
27072800 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 2 G12 Grp E Pallokissat White 4 - 0 Gimonäs Umeå IF Ca/So    
27072900 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Sundom IF Färdig Teg Södra Umeå FF    
27073000 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 2 Färdig IFK Umeå Vit    
27073100 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Hörnsjö IF Färdig IFK Umeå Blå    
27073200 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Gimonäs Umeå IF Färdig Sandviks IK SIK svart    
27073300 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 7 G9 Grp A Mariehem SK 1 Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 C/D    
27073400 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 8 B10 Grp A Hörnsjö IF Färdig Mariehem SK P09 Vit    
27073500 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 9 B10 Grp A Vasa IFK Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
27073600 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 10 B10 Grp A Mariehem SK P09 Grön 1 Färdig Malax IF P09 Gul    
27073700 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A 1/8 Final Gimonäs Umeå IF United 2 - 1 Komu YJ 2 Blå    
27073800 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel A 1/8 Final Soccer Barc...uth Academy 5 - 1 Umedalens IF 1 Svart    
27071900 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Grp C Alnö IF 1 1 - 1 Åga IL    
27072000 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp C Mariehem SK P05 Vit 4 - 1 Sandåkerns SK P 05    
27073900 lö 27/07 08:00 lö 27/07 Vildmannavallen 2 G13 Grp E IFK Luleå 0 - 2 Gammelstads IF    
27073001 lö 27/07 08:40 lö 27/07 Nydalafältet 4 B8 Grp A Mariehem SK P11 Grön Färdig Ersboda SK    
27073101 lö 27/07 08:40 lö 27/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Gimonäs Umeå IF CSÅ Färdig Ersboda SK    
27073201 lö 27/07 08:40 lö 27/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Täfteå IK Färdig Tegs Södra ...F Vit lag 2    
27073301 lö 27/07 08:40 lö 27/07 Nydalafältet 7 B8 Grp A Mariehem SK p11 vit Färdig TegSödra Um...F Blå lag 2    
27072701 lö 27/07 08:45 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Grp A Sävar IK F08 Färdig Alviks IK    
27072801 lö 27/07 08:45 lö 27/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Alviks IK    
27072901 lö 27/07 08:45 lö 27/07 Nydalafältet 3 B10 Grp B Täfteå IK Färdig Gammelstads IF    
27073401 lö 27/07 08:45 lö 27/07 Nydalafältet 8 B10 Grp A Alviks IK 1 Färdig Gimonäs Ume...ebogård P10    
27073501 lö 27/07 08:45 lö 27/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig FC Sport    
27073601 lö 27/07 08:45 lö 27/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Solf IK Färdig Mariehem SK    
27070201 lö 27/07 08:55 lö 27/07 Campus Arena B13 Slutspel A 1/8 Final IFK Luleå 1 5 - 0 Spöland Vännäs IF    
27071901 lö 27/07 08:55 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Grp C Bergnäset AIK 0 - 1 Rana FK    
27072001 lö 27/07 08:55 lö 27/07 Vildmannavallen 1 G17 Grp A Mariehem SK 1 - 0 Ersmarks IK    
27073901 lö 27/07 08:55 lö 27/07 Vildmannavallen 2 B13 Slutspel B 1/8 Final Morön BK 1 5 - 6 P Ersboda SK    
27073701 lö 27/07 09:05 lö 27/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel A 1/8 Final FC Kuffen-IJBK F06/07 5 - 4 P Teg Södra Umeå IF Vit    
27073002 lö 27/07 09:20 lö 27/07 Nydalafältet 4 G8 Grp A Röbäcks IF Färdig Mariehem SK    
27073102 lö 27/07 09:20 lö 27/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Teg Södra Umeå IF 2 Färdig Hörnsjö IF    
27073202 lö 27/07 09:20 lö 27/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Alviks IK Färdig Tegs Södra ...F Vit lag 1    
27073302 lö 27/07 09:20 lö 27/07 Nydalafältet 7 G8 Grp A Hörnsjö IF Färdig IFK Umeå    
27072702 lö 27/07 09:30 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Slutspel A 1/8 Final Röbäcks IF A 2 - 3 P Sidsjö-Böle IF Svart    
27072802 lö 27/07 09:30 lö 27/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A 1/8 Final Norrvalla FF 1 - 0 Gimonäs Ume...em/ Ålidhem    
27072902 lö 27/07 09:30 lö 27/07 Nydalafältet 3 G12 Slutspel A 1/8 Final Piteå IF FF 1 - 2 P Pallokissat Red    
27073402 lö 27/07 09:30 lö 27/07 Nydalafältet 8 B12 Slutspel B 1/8 Final Mariehem SK P07 vit 2 - 4 Lira BK Gul    
27073502 lö 27/07 09:30 lö 27/07 Nydalafältet 9 B12 Slutspel A 1/8 Final Svartviks IF 2 4 - 2 Mariehem SK P07 svart    
27073602 lö 27/07 09:30 lö 27/07 Nydalafältet 10 B12 Slutspel B 1/8 Final Mariehem SK P07 Grön 4 - 2 Gimonäs Umeå IF    
27071902 lö 27/07 09:50 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel B 1/4 Final IFK Umeå/Ersmarks IK 2 - 0 Essvik AIF    
27072002 lö 27/07 09:50 lö 27/07 Vildmannavallen 1 G15 Grp B Rutvik SK 6 - 0 ESSE IK    
27070202 lö 27/07 10:00 lö 27/07 Campus Arena B13 Slutspel A 1/8 Final Komu YJ 1 Svart 5 - 1 Tiller IL 1    
27070101 lö 27/07 10:00 lö 27/07 MSK Arena B14 Slutspel A 1/4 Final Almunge IK 0 - 6 Sund IF    
27073003 lö 27/07 10:00 lö 27/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10 Färdig IFK Umeå    
27073103 lö 27/07 10:00 lö 27/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Sandviks IK SIK gul Färdig IFK Umeå Blå    
27073203 lö 27/07 10:00 lö 27/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Hörnsjö IF Färdig Mariehem SK P10 Vit 2    
27073303 lö 27/07 10:00 lö 27/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 1 Färdig Skellefteå FF    
27073902 lö 27/07 10:00 lö 27/07 Vildmannavallen 2 B13 Slutspel B 1/8 Final Tiller IL 2 1 - 2 Härnösands FF    
27073702 lö 27/07 10:10 lö 27/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel B 1/8 Final Gimonäs Ume... P13 Eagles 2 - 3 P KB65 FF    
27073801 lö 27/07 10:10 lö 27/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B 1/8 Final IFK Umeå 1 - 2 P BK Örnen    
27072703 lö 27/07 10:25 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Para Grp A Mariehem SK 2 2 - 2 Mariehem SK mix    
27072803 lö 27/07 10:25 lö 27/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel B 1/8 Final TegSödra Umeå IF 11 - 0 Iskmo-Jungs...b I-JBK P07    
27072903 lö 27/07 10:25 lö 27/07 Nydalafältet 3 B12 Slutspel A 1/8 Final Ersmarks IK 6 - 1 Rutvik Sportklubb    
27073403 lö 27/07 10:25 lö 27/07 Nydalafältet 8 B12 Slutspel A 1/8 Final Sandåkerns SK 4 - 1 Morön BK    
27073503 lö 27/07 10:25 lö 27/07 Nydalafältet 9 B12 Slutspel B 1/8 Final Alviks IK 1 - 2 Domsjö IF 2    
27073603 lö 27/07 10:25 lö 27/07 Nydalafältet 10 B12 Slutspel A 1/8 Final Domsjö IF 1 1 - 2 P GUIF United    
27073004 lö 27/07 10:40 lö 27/07 Nydalafältet 4 B8 Grp A Mariehem SK P11 Grön Färdig Täfteå IK    
27073104 lö 27/07 10:40 lö 27/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Gimonäs Umeå IF CSÅ Färdig IFK Umeå Vit    
27073204 lö 27/07 10:40 lö 27/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A Tegs Södra ...F Vit lag 2 Färdig Ersboda SK    
27073304 lö 27/07 10:40 lö 27/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A Ersboda SK Färdig Sandviks IK SIK svart    
27071903 lö 27/07 10:55 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel B Semifinal WFA 2 - 0 Raplamaa JK    
27070203 lö 27/07 11:05 lö 27/07 Campus Arena B13 Slutspel A 1/8 Final Norrvalla FF 0 - 1 Morön BK 2    
27073903 lö 27/07 11:05 lö 27/07 Vildmannavallen 2 G13 Slutspel B 1/8 Final IFK Umeå 0 - 4 Öjeby IF F0607    
27072704 lö 27/07 11:15 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Para Grp A Mariehem SK mix 4 - 1 Skellefteå Parasport    
27073703 lö 27/07 11:15 lö 27/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel B 1/8 Final Sävar IK 2 - 1 Teg Södra Umeå IF Vit    
27073802 lö 27/07 11:15 lö 27/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B 1/8 Final IBFF/Öjeby IF 0 - 1 Gammelstads IF    
27072804 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 2 G11 Grp A Iskmo-Jungsund Bollklubb Färdig FC Sport juniorit ry    
27072904 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 3 B12 Slutspel B 1/8 Final Sidsjö-Böle IF Grön 2 - 1 Sunderby SK    
27073005 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 4 G8 Grp A IFK Umeå Färdig Röbäcks IF    
27073105 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Mariehem SK 2 Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 A/B    
27073205 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå Lag 1 Färdig Mariehem SK p11 vit    
27073305 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 7 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå lag 2 Färdig Alviks IK    
27073404 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 8 G11 Grp B Sundom IF Färdig Kattem IL FK Wolfs    
27073504 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 9 B12 Slutspel B 1/8 Final Piteå IF 1 2 - 0 Gammelstads IF    
27073604 lö 27/07 11:20 lö 27/07 Nydalafältet 10 B11 Grp B Gimonäs Umeå IF To A/D Färdig Vasa IFK Blue    
27072003 lö 27/07 11:50 lö 27/07 Vildmannavallen 1 B14 Grp C Åga IL 6 - 1 Mariehem SK P05 Vit    
27073006 lö 27/07 12:00 lö 27/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Gimonäs Umeå IF Färdig Mariehem SK P10 Vit 1    
27073106 lö 27/07 12:00 lö 27/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Gimonäs Ume...ebo F10 C/D Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
27073206 lö 27/07 12:00 lö 27/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A BK Örnen Färdig Mariehem SK P10 Grön    
27073306 lö 27/07 12:00 lö 27/07 Nydalafältet 7 G8 Grp A Mariehem SK Färdig Hörnsjö IF    
27071904 lö 27/07 12:00 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Grp C Domsjö IF 1 1 - 0 Alnö IF 1    
27072705 lö 27/07 12:05 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Grp E Gammelstads IF 1 0 - 0 Pallokissat White    
27072805 lö 27/07 12:05 lö 27/07 Nydalafältet 2 B10 Grp A Mariehem SK P09 Vit Färdig Ersboda SK    
27073405 lö 27/07 12:05 lö 27/07 Nydalafältet 8 G11 Grp B Teg Södra Umeå IF 2 Färdig BK-48    
27073605 lö 27/07 12:05 lö 27/07 Nydalafältet 10 B11 Grp B IFK Umeå Blå Färdig BK-48    
27070204 lö 27/07 12:10 lö 27/07 Campus Arena B13 Slutspel A 1/8 Final Ersmarks IK 0 - 2 Sunderby SK    
27070102 lö 27/07 12:10 lö 27/07 MSK Arena B14 Slutspel B 1/4 Final Mariehem SK Grön 2 - 0 Lira BK    
27073904 lö 27/07 12:10 lö 27/07 Vildmannavallen 2 B13 Slutspel A 1/8 Final Kauhajoen Karhu 2 - 3 P Teg Södra Umeå IF Blå    
27072905 lö 27/07 12:15 lö 27/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Gimonäs Umeå IF Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
27073505 lö 27/07 12:15 lö 27/07 Nydalafältet 9 G12 Slutspel B 1/8 Final Storfors AIK 2 - 1 P Alviks IK    
27073704 lö 27/07 12:20 lö 27/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel B 1/8 Final Hedens IF 3 - 0 Tverrelvdalen IL    
27073803 lö 27/07 12:20 lö 27/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel B 1/8 Final Teg Södra Umeå IF Blå 2 - 1 Gimonäs Umeå IF Vit    
27073007 lö 27/07 12:40 lö 27/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Skellefteå FF Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
27073107 lö 27/07 12:40 lö 27/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A Tegs Södra ...F Vit lag 1 Färdig Mariehem SK P11 Grön    
27073207 lö 27/07 12:40 lö 27/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Sandviks IK SIK svart Färdig Mariehem SK P10 Vit 2    
27073307 lö 27/07 12:40 lö 27/07 Nydalafältet 7 B8 Grp A Täfteå IK Färdig TegSödra Um...F Blå Lag 1    
27072004 lö 27/07 12:45 lö 27/07 Vildmannavallen 1 G17 Grp A Tverrelvdalen IL 1 - 0 Ersmarks IK    
27072706 lö 27/07 12:50 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Grp A Solf IK Färdig Sävar IK F08    
27072806 lö 27/07 12:50 lö 27/07 Nydalafältet 2 B10 Grp A Gimonäs Ume...ebogård P10 Färdig Malax IF P09 Gul    
27073406 lö 27/07 12:50 lö 27/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A Sundom IF Färdig FC Sport    
27073606 lö 27/07 12:50 lö 27/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Alviks IK Färdig Mariehem SK    
27072906 lö 27/07 13:00 lö 27/07 Nydalafältet 3 B10 Grp B Alviks IK 2 Färdig Malax IF P09 Blå    
27073506 lö 27/07 13:10 lö 27/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Sundom IF Färdig IFK Umeå    
27070205 lö 27/07 13:15 lö 27/07 Campus Arena G13 Slutspel A 1/8 Final Bygdeå GIF/RIK Rik 0 - 2 Bergnäset AIK    
27070103 lö 27/07 13:15 lö 27/07 MSK Arena B15 Slutspel B Semifinal Tverrelvdalen IL 4 - 3 P Alviks IK /...gnäsets AIK    
27073905 lö 27/07 13:15 lö 27/07 Vildmannavallen 2 B13 Slutspel A 1/8 Final IFK Luleå 2 3 - 0 Sörfors IF    
27073008 lö 27/07 13:20 lö 27/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10    
27073108 lö 27/07 13:20 lö 27/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A IFK Umeå Blå Färdig Gimonäs Umeå IF    
27073208 lö 27/07 13:20 lö 27/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A IFK Umeå Färdig Mariehem SK 2    
27073308 lö 27/07 13:20 lö 27/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 1 Färdig Ersboda SK    
27073705 lö 27/07 13:25 lö 27/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel B 1/8 Final Njurunda IK 2 - 4 Morön BK    
27073804 lö 27/07 13:25 lö 27/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A 1/4 Final Ersmarks IK/HTF 1 - 0 FC Kuffen-IJBK F06/07    
27072707 lö 27/07 13:35 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Para Grp A Skellefteå Parasport 3 - 5 Mariehem SK 2    
27073407 lö 27/07 13:35 lö 27/07 Nydalafältet 8 B11 Grp A IFK Umeå Vit Färdig Umedalens IF 1    
27073607 lö 27/07 13:35 lö 27/07 Nydalafältet 10 B11 Grp A BK Örnen 2 Färdig Bergnäset AIK P08    
27072005 lö 27/07 13:40 lö 27/07 Vildmannavallen 1 G15 Grp B Härnösands SK 1 - 0 Rutvik SK    
27072907 lö 27/07 13:45 lö 27/07 Nydalafältet 3 G11 Grp A Teg Södra Umeå IF 1 Färdig Gimonäs Umeå IF GUIF CSI    
27073507 lö 27/07 13:55 lö 27/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Gammelstads IF Färdig Gimonäs Umeå IF Sjöfru    
27072807 lö 27/07 14:00 lö 27/07 Nydalafältet 2 G11 Grp B FC Norrsken Färdig Hörnsjö IF    
27073009 lö 27/07 14:00 lö 27/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A BK Örnen Färdig Sandviks IK SIK gul    
27073109 lö 27/07 14:00 lö 27/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Teg Södra Umeå IF 1 Färdig FC Sport-j T10    
27073209 lö 27/07 14:00 lö 27/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå lag 2 Färdig Tegs Södra ...F Vit lag 2    
27073309 lö 27/07 14:00 lö 27/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A Mariehem SK P10 Grön Färdig Hörnsjö IF    
27070206 lö 27/07 14:20 lö 27/07 Campus Arena G13 Slutspel B 1/4 Final KB65 FF 9-mannna 0 - 1 Norrvalla FF    
27070104 lö 27/07 14:20 lö 27/07 MSK Arena G17 Grp A Umeå Södra DFF 0 - 0 Mariehem SK    
27072708 lö 27/07 14:20 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G11 Grp B IFK Umeå Färdig Mariehem SK F08    
27073608 lö 27/07 14:20 lö 27/07 Nydalafältet 10 B11 Grp B Umedalens IF 2 Färdig Ersboda SK    
27073906 lö 27/07 14:20 lö 27/07 Vildmannavallen 2 G13 Slutspel A 1/4 Final Lira BK Blå 1 - 0 Gammelstads IF    
27073408 lö 27/07 14:25 lö 27/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B BK Örnen 1 Färdig Mariehem SK P08 1    
27072908 lö 27/07 14:30 lö 27/07 Nydalafältet 3 B10 Grp A Teg Södra Umeå IF 2 Färdig Hörnsjö IF    
27073706 lö 27/07 14:30 lö 27/07 Nydalafältet 11 B13 Slutspel A 1/4 Final Soccer Barc...uth Academy 2 - 0 Komu YJ 1 Svart    
27073805 lö 27/07 14:30 lö 27/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B 1/4 Final Raplamaa JK 2 - 1 P KB65 FF    
27073010 lö 27/07 14:40 lö 27/07 Nydalafältet 4 B8 Grp A Alviks IK Färdig Mariehem SK p11 vit    
27073110 lö 27/07 14:40 lö 27/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A Tegs Södra ...F Vit lag 1 Färdig Ersboda SK    
27073210 lö 27/07 14:40 lö 27/07 Nydalafältet 6 G8 Grp A Hörnsjö IF Färdig Röbäcks IF    
27073310 lö 27/07 14:40 lö 27/07 Nydalafältet 7 G8 Grp A Mariehem SK Färdig IFK Umeå    
27073508 lö 27/07 14:40 lö 27/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Teg Södra Umeå IF 1 Färdig Mariehem SK P09 Grön 2    
27071905 lö 27/07 14:40 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B15 Slutspel B Semifinal Umedalens IF 0 - 1 P Spöland Vännäs IF    
27072006 lö 27/07 14:40 lö 27/07 Vildmannavallen 1 B15 Slutspel A Semifinal Gimonäs Umeå IF P15 0 - 2 Robertsfors IK    
27072808 lö 27/07 14:45 lö 27/07 Nydalafältet 2 B11 Grp A Gimonäs Umeå IF B/C Färdig Mariehem SK P08 2    
27072709 lö 27/07 15:05 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) Para Slutspel A Final Mariehem SK mix 1 - 0 Mariehem SK 2    
27073609 lö 27/07 15:05 lö 27/07 Nydalafältet 10 B11 Grp A Alnö IF Färdig Vasa IFK White    
27072600 lö 27/07 15:15 lö 27/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Slutspel A Semifinal Team TG FF 1 - 0 Obbola IK    
27072909 lö 27/07 15:15 lö 27/07 Nydalafältet 3 B12 Slutspel B 1/4 Final Lira BK Gul 6 - 1 Sidsjö-Böle IF Grön    
27073409 lö 27/07 15:15 lö 27/07 Nydalafältet 8 G10 Grp A Gimonäs Ume...em/Sofiehem Färdig Ersboda Sk    
27073011 lö 27/07 15:20 lö 27/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Mariehem SK 2 Färdig Gimonäs Ume...UIF CSÅ F10    
27073111 lö 27/07 15:20 lö 27/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Mariehem SK P10 Vit 2 Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
27073211 lö 27/07 15:20 lö 27/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A IFK Umeå Blå Färdig Ersboda SK    
27073311 lö 27/07 15:20 lö 27/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A Sandviks IK SIK svart Färdig Skellefteå FF    
27070207 lö 27/07 15:25 lö 27/07 Campus Arena B13 Slutspel B 1/4 Final Ersboda SK 2 - 1 BK Örnen    
27073509 lö 27/07 15:25 lö 27/07 Nydalafältet 9 B10 Grp A Mariehem SK P09 Grön 1 Färdig Alviks IK 1    
27073907 lö 27/07 15:25 lö 27/07 Vildmannavallen 2 B13 Slutspel A 1/4 Final Gimonäs Umeå IF United 1 - 0 P Morön BK 2    
27072809 lö 27/07 15:30 lö 27/07 Nydalafältet 2 B12 Slutspel A 1/4 Final Sidsjö-Böle IF Svart 1 - 2 P Sandåkerns SK    
27073806 lö 27/07 15:35 lö 27/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B 1/4 Final Härnösands FF 3 - 2 P Sävar IK    
27070105 lö 27/07 15:45 lö 27/07 MSK Arena B14 Slutspel B 1/4 Final Alnö IF 1 3 - 1 P Domsjö IF 2    
27071906 lö 27/07 15:45 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Slutspel A 1/4 Final IFK Kalix 1 - 2 Åga IL    
27072007 lö 27/07 15:45 lö 27/07 Vildmannavallen 1 B14 Slutspel B 1/4 Final Alnö IF 2 1 - 0 Sandåkerns SK P 05    
27072710 lö 27/07 15:50 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Slutspel A 1/4 Final Svartviks IF 2 1 - 6 Ersmarks IK    
27073610 lö 27/07 15:50 lö 27/07 Nydalafältet 10 B12 Slutspel A 1/4 Final Svartviks IF 1 2 - 3 P Norrvalla FF    
27073012 lö 27/07 16:00 lö 27/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Gimonäs Ume...ebo F10 A/B Färdig FC Sport-j T10    
27073112 lö 27/07 16:00 lö 27/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Mariehem SK 1 Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
27073212 lö 27/07 16:00 lö 27/07 Nydalafältet 6 B8 Grp A TegSödra Um...F Blå lag 2 Färdig Täfteå IK    
27073312 lö 27/07 16:00 lö 27/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A IFK Umeå Vit Färdig Mariehem SK P10 Grön    
27073410 lö 27/07 16:00 lö 27/07 Nydalafältet 8 B12 Slutspel B 1/4 Final Mariehem SK P07 Grön 1 - 0 P TegSödra Umeå IF    
27073707 lö 27/07 16:05 lö 27/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel B 1/4 Final Teg Södra Umeå IF Blå 2 - 1 Öjeby IF F0607    
27072910 lö 27/07 16:10 lö 27/07 Nydalafältet 3 G10 Grp A Sandåkerns SK 09 Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
27073510 lö 27/07 16:10 lö 27/07 Nydalafältet 9 B12 Slutspel B 1/4 Final Piteå IF 2 1 - 4 Piteå IF 1    
27072810 lö 27/07 16:25 lö 27/07 Nydalafältet 2 B10 Grp A Ersboda SK Färdig Vasa IFK    
27070208 lö 27/07 16:30 lö 27/07 Campus Arena B13 Slutspel A 1/4 Final Sunderby SK 3 - 0 Teg Södra Umeå IF Blå    
27073908 lö 27/07 16:30 lö 27/07 Vildmannavallen 2 G13 Slutspel A 1/4 Final Luleå SK F06 3 - 1 Domsjö IF    
27073013 lö 27/07 16:40 lö 27/07 Nydalafältet 4 B8 Grp A Tegs Södra ...F Vit lag 1 Färdig TegSödra Um...F Blå Lag 1    
27073113 lö 27/07 16:40 lö 27/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A Tegs Södra ...F Vit lag 2 Färdig Mariehem SK P11 Grön    
27073213 lö 27/07 16:40 lö 27/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Hörnsjö IF Färdig Sandviks IK SIK gul    
27073313 lö 27/07 16:40 lö 27/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A BK Örnen Färdig Gimonäs Umeå IF    
27073807 lö 27/07 16:40 lö 27/07 Nydalafältet 12 B13 Slutspel B 1/4 Final Gammelstads IF 1 - 2 Hedens IF    
27072711 lö 27/07 16:45 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Slutspel A 1/8 Final Mariehem SK MSK F07 1 - 0 Gammelstads IF 1    
27073611 lö 27/07 16:45 lö 27/07 Nydalafältet 10 B10 Grp B IFK Umeå Färdig Täfteå IK    
27071907 lö 27/07 16:50 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B16 Slutspel A 1/4 Final Rana FK 0 - 1 Gammelstads IF    
27072911 lö 27/07 16:55 lö 27/07 Nydalafältet 3 G12 Slutspel B 1/4 Final Kungsnäs FC 3 - 0 Gimonäs Umeå IF Ca/So    
27073411 lö 27/07 16:55 lö 27/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B IFK Umeå Blå Färdig Gimonäs Umeå IF To A/D    
27070106 lö 27/07 17:00 lö 27/07 MSK Arena B16 Slutspel B Semifinal Mariehem SK 1 - 0 IFK Umeå/Ersmarks IK    
27072008 lö 27/07 17:00 lö 27/07 Vildmannavallen 1 B16 Slutspel A 1/4 Final Gimonäs Umeå IF 3 - 0 Bergnäset AIK    
27073511 lö 27/07 17:05 lö 27/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A IFK Umeå Färdig Gimonäs Umeå IF    
27072811 lö 27/07 17:10 lö 27/07 Nydalafältet 2 G11 Grp A Alviks IK Färdig Solf IK    
27073708 lö 27/07 17:10 lö 27/07 Nydalafältet 11 G13 Slutspel B 1/4 Final IFK Luleå 4 - 1 Morön BK    
27073014 lö 27/07 17:20 lö 27/07 Nydalafältet 4 G8 Grp A Röbäcks IF Färdig Mariehem SK    
27073114 lö 27/07 17:20 lö 27/07 Nydalafältet 5 B8 Grp A Ersboda SK Färdig Alviks IK    
27073214 lö 27/07 17:20 lö 27/07 Nydalafältet 6 G8 Grp A Hörnsjö IF Färdig IFK Umeå    
27073314 lö 27/07 17:20 lö 27/07 Nydalafältet 7 B9 Grp A IFK Umeå Blå Färdig Mariehem SK P10 Vit 1    
27073612 lö 27/07 17:30 lö 27/07 Nydalafältet 10 G10 Grp A Alviks IK Färdig FC Sport    
27070209 lö 27/07 17:35 lö 27/07 Campus Arena G13 Slutspel B 1/4 Final Tverrelvdalen IL 0 - 2 Gimonäs Umeå IF Svart    
27073909 lö 27/07 17:35 lö 27/07 Vildmannavallen 2 B13 Slutspel A 1/4 Final IFK Luleå 2 2 - 1 P IFK Luleå 1    
27072712 lö 27/07 17:40 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B12 Slutspel A 1/4 Final Petrozavodsk 6 - 1 GUIF United    
27073412 lö 27/07 17:40 lö 27/07 Nydalafältet 8 B10 Grp B Alviks IK 2 Färdig Gimonäs Umeå IF Sjöfru    
27072603 lö 27/07 17:45 lö 27/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Slutspel A Semifinal Ascaminu As...ans in Umeå 4 - 1 Käke Bra KK    
27073808 lö 27/07 17:45 lö 27/07 Nydalafältet 12 G13 Slutspel A 1/4 Final Lira BK Gul 1 - 0 Bergnäset AIK    
27072912 lö 27/07 17:50 lö 27/07 Nydalafältet 3 G11 Grp B Teg Södra Umeå IF 2 Färdig FC Norrsken    
27073512 lö 27/07 17:50 lö 27/07 Nydalafältet 9 G11 Grp B Hörnsjö IF Färdig BK-48    
27071908 lö 27/07 17:55 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol B14 Slutspel A Semifinal Domsjö IF 1 0 - 1 Sund IF    
27072812 lö 27/07 18:00 lö 27/07 Nydalafältet 2 G11 Grp A Gimonäs Umeå IF GUIF CSI Färdig Iskmo-Jungsund Bollklubb    
27073015 lö 27/07 18:00 lö 27/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A Gimonäs Ume...ebo F10 A/B Färdig Teg Södra Umeå IF 2    
27073115 lö 27/07 18:00 lö 27/07 Nydalafältet 5 G9 Grp A Mariehem SK 1 Färdig Hörnsjö IF    
27073215 lö 27/07 18:00 lö 27/07 Nydalafältet 6 G9 Grp A FC Sport-j T10 Färdig IFK Umeå    
27073315 lö 27/07 18:00 lö 27/07 Nydalafältet 7 G9 Grp A Gimonäs Ume...ebo F10 C/D Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
27070107 lö 27/07 18:05 lö 27/07 MSK Arena B15 Slutspel A Semifinal Tegs SK 0 - 1 P IBFF/Öjeby IF    
27072009 lö 27/07 18:05 lö 27/07 Vildmannavallen 1 G15 Slutspel A Semifinal Sunderby SK 0 - 1 Härnösands SK    
27073613 lö 27/07 18:15 lö 27/07 Nydalafältet 10 G11 Grp A FC Sport juniorit ry Färdig Teg Södra Umeå IF 1    
27073413 lö 27/07 18:25 lö 27/07 Nydalafältet 8 B11 Grp B Gammelstads IF Färdig Mariehem SK P08 1    
27072604 lö 27/07 18:35 lö 27/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Slutspel B Final Mariehem SK 0 - 3 W BK Framåtpass    
27072713 lö 27/07 18:35 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) G12 Slutspel A 1/4 Final Alnö IF 0 - 1 P Pallokissat White    
27072913 lö 27/07 18:35 lö 27/07 Nydalafältet 3 G11 Grp B Kattem IL FK Wolfs Färdig IFK Umeå    
27073016 lö 27/07 18:40 lö 27/07 Nydalafältet 4 B9 Grp A Skellefteå FF Färdig IFK Umeå Vit    
27073116 lö 27/07 18:40 lö 27/07 Nydalafältet 5 B9 Grp A Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Umeå IF CSÅ    
27073216 lö 27/07 18:40 lö 27/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A BK Örnen Färdig Ersboda SK    
27073316 lö 27/07 18:40 lö 27/07 Nydalafältet 7 B8 Grp A Mariehem SK p11 vit Färdig Täfteå IK    
27072813 lö 27/07 18:45 lö 27/07 Nydalafältet 2 B11 Grp B Ersboda SK Färdig BK Örnen 1    
27073513 lö 27/07 18:45 lö 27/07 Nydalafältet 9 B10 Grp B Teg Södra Umeå IF 1 Färdig Malax IF P09 Blå    
27073614 lö 27/07 19:00 lö 27/07 Nydalafältet 10 B11 Grp A Mariehem SK P08 2 Färdig Alnö IF    
27071909 lö 27/07 19:00 lö 27/07 Umeå Energi Arena Sol G15 Slutspel A Semifinal Rutvik SK 4 - 1 P Njurunda IK    
27070108 lö 27/07 19:10 lö 27/07 MSK Arena G15 Slutspel B Semifinal ESSE IK 0 - 2 Rana FK    
27073414 lö 27/07 19:10 lö 27/07 Nydalafältet 8 B11 Grp A Vasa IFK White Färdig Gimonäs Umeå IF B/C    
27072914 lö 27/07 19:20 lö 27/07 Nydalafältet 3 G12 Slutspel B 1/4 Final FC Norrsken 1 - 0 Storfors AIK    
27073217 lö 27/07 19:20 lö 27/07 Nydalafältet 6 B9 Grp A Mariehem SK P10 Grön Färdig Sandviks IK SIK gul    
27072605 lö 27/07 19:25 lö 27/07 Ersängsskolans konstgräs Senior Slutspel A Final Team TG FF 1 - 2 P Ascaminu As...ans in Umeå    
27072714 lö 27/07 19:30 lö 27/07 Nydalafältet 1 (Porsche Arena) B11 Grp B Vasa IFK Blue Färdig Umedalens IF 2    
27072814 lö 27/07 19:30 lö 27/07 Nydalafältet 2 G10 Grp A Solf IK Färdig Gimonäs Ume...em/Sofiehem    
27073514 lö 27/07 19:30 lö 27/07 Nydalafältet 9 G10 Grp A Ersboda Sk Färdig Teg Södra Umeå FF    
27072010 lö 27/07 19:30 lö 27/07 Vildmannavallen 1 B14 Slutspel B Semifinal Alnö IF 2 0 - 1 P Mariehem SK Grön    
27073017 lö 27/07 19:45 lö 27/07 Nydalafältet 4 G9 Grp A IFK Umeå Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 C/D    
27073317 lö 27/07 19:45 lö 27/07 Nydalafältet 7 G9 Grp A Hörnsjö IF Färdig Gimonäs Ume...ebo F10 A/B    
27073615 lö 27/07 19:45 lö 27/07 Nydalafältet 10 B10 Grp B Mariehem SK P09 Grön 2 Färdig Sundom IF